Kaliszanie świecą przykładem

Kaliszanie wzięli udział w rajdzie rolkowo-rowerowym, który odbył się pod hasłem „Kalisz świeci przykładem”, w ramach 23. Kaliskich Dni Trzeźwości. Chętnych nie brakowało.

Organizatorami rajdu byli: Urząd Miasta Kalisza, Komenda Miejska Policji w Kaliszu oraz stowarzyszenie „Rolki Kalisz”.

Cykliści przejechali 12,5 km trasę ulicami: Sportową – Łódzką – Trasą Bursztynową – Nowym Światem – Górnośląską – Podmiejską – Stańczukowskiego - Korczak - Poznańską – Harcerską - Śródmiejską – al. Wolności – Sukienniczą – placem Kilińskiego – Warszawską – Łódzką– Wałem Jagiellońskim. Meta znajdowała się na terenie Kaliskiego Bractwa Strzelców Kurkowych przy Wale Jagiellońskim, gdzie na uczestników czekał poczęstunek.

Wszyscy otrzymali od Miasta i policji kamizelki odblaskowe. Bezpiecznej wyprawy i udanej zabawy życzył uczestnikom rajdu prezydent Grzegorz Sapiński.

Oprac. Anna Błaszczyk, zdjęcia Bogumiła Mariańska/ Kornelia Bylińska