Rodzinny Rajd po Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej

18 września o godzinie 10:00 odbył się V Rodzinny Rajd po Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Startowali z Głównego Rynku w Kaliszu.

Celem Rodzinnego Rajdu po Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej było zachęcenie mieszkańców całej Aglomeracji do aktywniejszego spędzania czasu, wyboru bardziej ekologicznego środku transportu na co dzień, co w rezultacie prowadzi do prowadzenia zdrowszego stylu życia.

Wybrana trasa prowadziła częściowo przez ścieżki rowerowe sfinansowane ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w ramach Strategii ZIT dla rozwoju AKO, a organizowany rajd był okazją do promocji podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Trasa rajdu liczyła około 48 km i przebiegała między innymi przez Miasto Kalisz, gminę Blizanów i gminę Gołuchów.

Dodała: Magdalena Furmaniak, Kancelaria Prezydenta Miasta