Kolejny etap przebudowy al. Wojska Polskiego – zmiany w ruchu drogowym od 10 września

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Kaliszu informuje, że w poniedziałek, 10 września rozpocznie się kolejny etap przebudowy alei Wojska Polskiego.

Roboty prowadzone będą na lewej jezdni al. Wojska Polskiego (patrząc od strony CH Kalinka) na odcinku od ul. Serbinowskiej do skrzyżowania z ul. Widok włącznie.

W tym czasie jezdnia będzie całkowicie zamknięta. Ruch kołowy zostanie skierowany na drugą (wyremontowaną już) jezdnię al. Wojska Polskiego, na której wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy – po jednym pasie ruchu dla każdego kierunku.

Wlot ul. Widok w al. Wojska Polskiego od strony ul. Mickiewicza oraz wlot ul. Kieleckiej będą zamknięte, natomiast wyjazd z ul. Widok w al. Wojska Polskiego od strony ul. Polnej możliwy będzie wyłącznie w prawo.

Na czas prowadzonych robót przejeżdżać odcinkiem al. Wojska Polskiego od Ronda Westerplatte do skrzyżowania z ul. Majkowską będą mogły wyłącznie samochody o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t oraz autobusy komunikacji zbiorowej. Dla samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t obowiązywał będzie objazd przez ulice: Podmiejską, Stanczukowskiego, Piłsudskiego i Majkowską.

Wersja do druku
Wersja PDF