Utrudnienia w ruchu podczas Calisia Triathlon 2022

Impreza Triathlonowa – zwłaszcza jej odcinek kolarski wiązać się będzie z czasowymi utrudnieniami w ruchu. W związku z tym nastąpią czasowe ograniczenia (9:00 – 14:00) w ruchu pojazdów w dniu 28 sierpnia (niedziela) na trasie kolarskiej i biegowej rywalizacji.

Trasa będzie otwierana w ślad za ostatnim zawodnikiem, co oznacza możliwość szybszego udrożnienia ruchu.

Zachęcamy do zapoznania się z mapką ilustrującą utrudnienia, po szczegóły zapraszamy także na stronę: www.triathlonkalisz.pl

Start i meta rywalizacji oraz przeważająca część atrakcji będą miały miejsce w sąsiedztwie AQUAPARK KALISZ, który jest, obok Miasta Kalisza, partnerem imprezy. Zwracamy uwagę na utrudniony dojazd bezpośrednio pod sam park w oznaczonych godzinach.

Impreza startuje o godzinie 9, na chwilę przed dla ruchu kołowego zamknięte zostaną następujące ulice:
Sportowa, Łódzka (odcinek Szlak Bursztynowy - Warszawska), Warszawska, Szosa Turecka, Pólko, Rożdżały. Ruchem kierować będzie Policja wraz z oddelegowanymi służbami. Odcinek kolarski ruszy z terenu Kaliskiego Parku Wodnego kierując się na Turek. Kolarze zjadą z drogi 470 w kierunku miejscowości Rożdżały, dalej ulicą Leśną, gdzie będzie nawrót i kolarze skierują się tą samą drogą w stronę Aquaparku. Trasa kolarska będzie zamknięta dla ruchu kołowego mniej więcej do godz. 12:30.
Szczegółowa mapa trasy kolarskiej znajduje się pod linkiem: http://bit.ly/30hPCrv

Trasa biegowa imprezy przebiegać będzie wzdłuż rzeki Wałem Jana Matejki do okolic Golf Park Jantar/ulicy Wiankowej, szczegółowa mapka tutaj: http://bit.ly/31Sw5hD

Na trasie biegowej NIE BĘDZIE możliwości poruszania się rowerem!

Pozostawione w obrębie ulicy Sportowej samochody nie będą mogły wyjechać do czasu zakończenia etapu kolarskiego.

Dodała: Katarzyna Ciupek - Kancelaria Prezydenta Miasta za organizatorami CALISIA Triathlon 2022
Wersja do druku
Wersja PDF