Z kranu poleci cieplejsza woda

12 i 13 września br. w Kaliszu nastąpi przegrzanie wody. To działanie, które ma zapobiec ewentualnemu rozwojowi bakterii legionella.

Legionella pneumophila to bakteria, która może rozwijać się w środowisku wodnym i stanowić zagrożenie dla zdrowia ludzkiego w przypadku wdychania zanieczyszczonych nią aerozoli, np. podczas korzystania z prysznica lub klimatyzacji.

Mimo, że w Kaliszu nie stwierdzono obecności legionelli, na wniosek prezydenta Krystiana Kinastowskiego spółka Energa Ciepło Kaliskie Sp. z o.o. podniesie temperaturę wody, by mieszkańcy mogli przepłukać wewnętrzne instalacje.

Zgodnie z informacją przekazaną przez spółkę, w najbliższy wtorek i środę temperatura wody wzrośnie do 70 stopni Celsjusza. Aby zdezynfekować domowe instalacje, należy w tych dniach przepłukać krany i prysznice.

Ponadto, na zlecenie odbiorców spółka Energa Ciepło Kaliskie Sp. z o.o. wykonuje odpowiednie przeprogramowanie regulatorów węzłowych umożliwiających wykonanie przegrzewu.

Tekst: Katarzyna Ciupek - Kancelaria Prezydenta Miasta, na podst. informacji WZKSO i Energa Ciepło Kaliskie Sp. z o.o., fot. archiwum KPM
Wersja do druku
Wersja PDF