Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania w Kaliszu

1 grudnia 2023 r. wchodzą w życie zmiany dotyczące poszerzenia podstrefy A. Rozpocznie się również wymiana parkomatów na nowe, umożliwiające płatności bezgotówkowe.

Podstrefa A poszerzona zostanie o należące dzisiaj do podstrefy B: ul. Babiną, ul. Niecałą, pl. Kilińskiego i pl. Jana Pawła II.

W piątek rozpocznie się również wymiana 65 parkomatów. Będzie prowadzona sukcesywnie przez cały miesiąc. W tym czasie ważne będą bilety parkingowe wykupione zarówno w nowych, jak i w starych urządzeniach.

W nowych parkomatach będzie można płacić nie tylko bilonem, ale również zbliżeniowo oraz BLIK-iem. Dokonując opłaty, kierowca będzie wprowadzał numer rejestracyjny pojazdu. Nie będzie trzeba drukować biletu, dzięki czemu dopłata będzie możliwa w dowolnym parkomacie.

Osoby korzystające z aplikacji mobilnych: Mobilet i mPay będą mogły regulować należność za postój na dotychczasowych zasadach.

W czasie prac montażowych mogą wystąpić okresowe utrudnienia w korzystaniu z urządzeń.

Wszelkie informacje o zmianach można uzyskać w Biurze Obsługi Strefy Płatnego Parkowania (ul. Targowa 16-18), czynnym od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 18.00 lub pod nr. tel. 62 504 97 11.

Oprac. Katarzyna Ciupek - Kancelaria Prezydenta Miasta, źródło: Biuro Obsługi Strefy Płatnego Parkowania, grafika: Joanna Czajczyńska - KPM
Wersja do druku
Wersja PDF