Dzień Edukacji Narodowej

W auli Collegium Novum odbyła się gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości wręczono nagrody Prezydenta Miasta Kalisza oraz wyróżnienia, w tym statuetki „Mecenas Oświaty”.

W tym roku świętowała wspólnie kadra szkół publicznych i niepublicznych.

– W tym wyjątkowym dniu chcę zwrócić uwagę na ogromne znaczenie edukacji dla naszego społeczeństwa i rozwoju miasta. To właśnie w szkołach, przedszkolach i placówkach edukacyjnych kształtuje się przyszłość dzieci i młodzieży, a więc także miasta
i kraju. Tam uczniowie nabywają wiedzę i umiejętności, które pozwolą im rozwijać swoje pasje, realizować się zawodowo, spełniać swoje marzenia - powiedział prezydent Krystian Kinastowski.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej prezydent Krystian Kinastowski oraz wiceprezydent Grzegorz Kulawinek wręczyli nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Nagrody przyznali również Minister Edukacji i Nauki oraz Wielkopolski Kurator Oświaty.

Podziękowania i życzenia dyrektorom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi złożył także wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

W tym roku po raz pierwszy Prezydent Miasta Kalisza uhonorował przedsiębiorców uczestniczących w procesie edukacyjnym młodzieży kaliskich szkół zawodowych.

Uroczystość stanowiła także okazję do złożenia gratulacji Kaliskiemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu z okazji jubileuszu 70-lecia SZS. Jest jedną z najbardziej aktywnych organizacji tego typu w Wielkopolsce. W zawodach organizowanych przez Kaliski Szkolny Związek Sportowy uczestniczy ponad 10.000 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Nie zabrakło akcentu muzycznego. Zaśpiewała Dorota Wróblewska przy akompaniamencie Tomasza Ratajczyka. Wystąpiła również licealistka Kornelia Paterska. Podczas uroczystości zaprezentowano film promujący szkolnictwo zawodowe oraz teledysk „Różni” autorstwa uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19 w Kaliszu.

W uroczystości wzięli udział m.in. radni Rady Miasta Kalisza, przedstawiciele Kuratorium Oświaty, kaliskich uczelni, Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza, Urzędu Miasta Kalisza, a przede wszystkim liczne grono nauczycieli i pracowników placówek oświatowych.

zdjęcia: Marcelina Pietrzak - Kancelaria Prezydenta Miasta