Miasto inwestuje w sport i rekreację

Dziewięć boisk, dwie sale gimnastyczne, dziewiętnaście placów zabaw, siedem siłowni - to obiekty sportowo-rekreacyjne, które powstały w ciągu aktualnej kadencji samorządowej. Powstała infrastruktura jest dostrzegana i doceniana W kraju. W ubiegłym tygodniu prezydent Grzegorz Sapiński odebrał wyróżnienie INWESTOR NA MEDAL.

O wyróżnieniu dla Miasta i prezydenta Grzegorza Sapińskiego pisaliśmy wczoraj (zapraszamy do lektury). Dziś, podczas spotkania z przedstawicielami mediów, kaliscy samorządowcy podsumowali dotychczasowe inwestycje w infrastrukturę sportowo-rekreacyjną. - Oprócz zakończonych już inwestycji, takich jak sale gimnastyczne, boiska, place zabaw i siłownie, kilkanaście jest w trakcie realizacji - mówi prezydent Grzegorz Sapiński. - Te liczby robią wrażenie. Wystarczy porównać wydatki na boiska i sale gimnastyczne w obecnej i poprzedniej kadencji. W latach 2011-2014 na powyższe zadania wydano 11 milionów 715 tysięcy. W obecnej kadencji to już 43 miliony 187 tysięcy złotych. Te inwestycje zaczynają przynosić wymierne efekty. W ostatni weekend, na Majkowskim Wembley, 200 dzieci z całej Polski brało udział w turnieju rugby. Dziś na stadionie miejskim 400 zawodników z regionu bierze udział w mistrzostwach w lekkiej atletyce. Bardzo ważne jest to, że zrealizowane obiekty służą mieszkańcom miasta. Na aktywny wypoczynek coraz częściej stawiają rodzice z dziećmi ale także nasi seniorzy. Cieszę się, że te wszystkie starania są zauważane i doceniane. Stąd chociażby wyróżnienie INWESTOR NA MEDAL. Mówiąc o sukcesach sportowych nie sposób nie wspomnieć o naszych piłkarzach ręcznych, czy siatkarkach, które w listopadzie rozpoczną rozgrywki w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Samorządowcy podkreślają, że odbywające dziś na stadionie miejskim Otwarte Mistrzostwa Miasta Kalisza w Lekkiej Atletyce to dobra promocja infrastruktury sportowej. - Dzięki takim imprezom pokazujemy, czym dysponuje miasto - mówi Tomasz Rogoziński, wiceprezydent Kalisza. - Gościmy dziś młodych zawodników z Ostrowa Wielkopolskiego, Pleszewa, Ostrzeszowa, czy Jarocina. To cieszy. Chcemy, by Kalisz znów stał się centrum imprez sportowych w regionie.

Instytucją, która spełnia kluczową rolę, jeśli chodzi o działania o charakterze sportowym i rekreacyjnym jest kaliski OSRiR. To organizator wielu imprez, które na stałe wpisały się w kalendarz miejskich wydarzeń. - Wystarczy powiedzieć, że w zajęciach, treningach, imprezach i rozgrywkach ligowych organizowanych i prowadzonych przez ośrodek, w obiektach OSRiR, uczestniczy około 1000 osób dziennie - mówi Mirosław Przybyła, szef placówki.

Obecnie w trakcie realizacji pozostaje kilkanaście zadań o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Na terenie Kalisza powstają kolejne boiska, place zabaw i siłownie.

Tekst: Tomasz Staszczyk, zdjęcia Tomasz Staszczyk, WRI