Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Udział w nim jest obowiązkowy. Warto więc sprawdzić, kiedy i w jaki sposób musimy się spisać.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. potrwa od 1 kwietnia do 30 września 2021 roku.

Obowiązkową formą jest samospis internetowy. Jeśli ktoś, np. ze względu na zaawansowany wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność, nie będzie w stanie spisać się samodzielnie, pomogą mu w tym rachmistrze – bezpośrednio lub telefonicznie.

Samospis internetowy będzie prowadzony za pośrednictwem interaktywnej aplikacji dostępnej na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego.

Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy.

15 marca Główny Urząd Statystyczny uruchomi dedykowaną infolinię spisową. Wszelkie informacje będzie można uzyskać pod numerem 22 279 99 99.

Warto sprawdzić, jakie dane będą zbierane w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań.

Więcej o spisie na stronie: spis.gov.pl.

W załączniku znajduje się informacja Prezydenta Miasta Kalisza, Gminnego Komisarza Spisowego, dotycząca Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań w 2021 r.

Prezydent Miasta Kalisza zaprasza do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym.

Zapraszamy do korzystania ze stanowiska komputerowego, udostępnionego w Urzędzie Miasta Kalisza.

Narodowy Spis Powszechny – zadbajmy o bezpieczeństwo seniorów

4 maja pracę rozpoczęli rachmistrzowie telefoniczni.

Jak sprawdzić tożsamość rachmistrza?

Nie spisałeś się przez Internet? Spodziewaj się telefonu od rachmistrza!

Sprawdź numery rachmistrzów

Na kłopoty - infolinia

Udział w spisie powszechnym obowiązkowy

Wywiady bezpośrednie już od środy

Zostań rachmistrzem spisowym - nabór uzupełniający

Jak skorzystać ze wsparcia tłumacza bądź rachmistrza posługującego się językiem migowym?

Przypominamy o spisie

Złap spis w gminie! Weź udział w konkursie

Nie spisałeś się przez Internet lub telefon? Spodziewaj się rachmistrza!

Poznaj historię spisów powszechnych i spisz się w ratuszu!

Dodała: Katarzyna Ciupek - Kancelaria Prezydenta Miasta