Rok Kulturalny zainaugurowany

Inauguracja miejskiego Roku Kulturalnego odbyła się dziś, w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej. Nagrody, wyróżnienia i podziękowania odebrali, z m.in. rąk prezydenta Grzegorza Sapińskiego, przedstawiciele środowisk twórczych i mecenasi kultury.

- Inauguracja roku kulturalnego to okazja, aby porozmawiać o kulturze - mówił podczas uroczystości prezydent Grzegorz Sapiński. - Jest ona fundamentem życia, a także naszą dumą. Kalisz to miasto kultury, sztuki, edukacji, o ogromnym potencjale, miasto twórców i miasto różnorodnych działań kulturalnych, promujących to miejsce w kraju i na świecie. Dzisiejsza uroczystość to święto ludzi kultury i wszystkich mieszkańców. Wspaniała okazja do spotkania, wyróżnienia najwybitniejszych osób, które całe swoje życie związały z kulturą, a dokonaniami niezmiernie wzbogacają nasze miasto.

Okolicznościowe nagrody, dyplomy i podziękowania wręczali przedstawicielom środowisk twórczych oraz mecenasom kultury prezydent Grzegorz Sapiński oraz wiceprezydent Tomasz Rogoziński. Spotkanie uświetnili krótkim występem Karolina i Fryderyk Stankiewiczowie.

W imieniu laureatów głos zabrał Michał Dobryniewski. W załączniku znajduje się lista nagrodzonych i wyróżnionych.

Tekst: Tomasz Staszczyk, zdjęcia Tomasz Staszczyk, Magdalena Bartnik