Miasteczko Europa

9 maja świętujemy Dzień Unii Europejskiej. Z tej okazji w Kaliszu został zorganizowany piknik „Miasteczko Europa” Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Wydarzenie jest okazją do uczczenia piętnastej rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Piknik miejski, integrujący mieszkańców Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej poprzez dobrą zabawę i liczne atrakcje, uświadamia społeczeństwu jakie korzyści czerpiemy z obecności Polski w Unii Europejskiej.

Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska prezentuje sposób pozyskiwania funduszy europejskich i koordynowania zadań w ramach m.in. Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w ramach strategii ZIT dla aglomeracji, rozwoju społeczno-gospodarczego i infrastrukturalno-środowiskowego. Można się również dowiedzieć jak przez 15 lat zmieniły się gminy, należące do Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej.

Ponadto podczas imprezy można spróbować świeżych i ekologicznych smakołyków, obejrzeć pokaz tańców narodowych i jedną z największych flag unijnych w Europie oraz wziąć udział w konkursach na temat Unii Europejskiej.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza i prezes Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska oraz Andżelika Możdżanowska, Sekretarz Stanu Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju i Pełnomocnik  Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Wydarzenia z „Miasteczka Europa” będą transmitowane przez Telewizję Polską S.A. i Multimedia Polska S.A.

Program pikniku „Miasteczko Europa” Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej
Kalisz, 9 maja 2019 roku, Plac Kilińskiego – Główny Rynek
15:00 – zwiedzanie Baszty Dorotki przy pl. Kilińskiego. Zabawa średniowieczna z Zespołem Muzyki Dawnej ALLA SEMIBREVE;
15:30 – Marsz z Flagą UE (przejście ul. Zamkową na Główny Rynek);
16:00 –  Koncert zespołów folklorystycznych Kalinka, Piwoniczanki i Brzezinianki;
17:00 – Koncert Filharmonii Kaliskiej – najpiękniejsze utwory europejskiej w wykonaniu kwintetu smyczkowego. W chwili odegrania „Ody do Radości” wypuszczamy w niebo balony z flagą UE;
18:00 – Konkursy z nagrodami nt. znajomości Unii Europejskiej i języka angielskiego;
19:00-21.00 – Koncert zespołu Piano Song otwierający Kaliską Dyskotekę Miejską.