8. Regionalny Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych

Zapraszamy do udziału w 8. Regionalnym Mityngu Lekkoatletycznym Olimpiad Specjalnych, który odbędzie się w czwartek 16 maja, na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej 19 w Kaliszu.

Bohaterami tego sportowego wydarzenia będzie blisko 180 zawodników Olimpiad Specjalnych. Sportowcy przyjadą z 23 terenowych Klubów Olimpiad Specjalnych Oddziału Regionalnego Wielkopolskie - Konin, działających w Borzęciczkach, Jarocinie, Kaliszu, Kole, Koninie, Krotoszynie, Marianowie, Ostrowie Wielkopolskim, Rychwale, Sadlnie, Turku i Wolicy.

Zawodnicy, w przyjaznej atmosferze, rywalizują w wielu konkurencjach lekkoatletycznych, reprezentując swoje umiejętności sportowe uzyskane w wyniku systematycznych treningów. Towarzyszyć im będą trenerzy, rodzice oraz wolontariusze z kaliskich szkół.

Organizatorami 8. Regionalnego Mityngu Lekkoatletycznego Olimpiad Specjalnych – Kalisz 2019 jest Klub Olimpiad Specjalnych OLANKA, Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna „OLANKA” oraz Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie - Konin.

Klub Olimpiad Specjalnych „OLANKA”, działający przy Niepublicznej Szkole Podstawowej Specjalnej „OLANKA”, jest klubem środowiskowym, zrzeszającym dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim. Klub działa w ramach stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska. Jest to program akredytowany przez międzynarodowy ruch Special Olympics Inc., którego główną działalnością jest organizowanie treningów i zawodów sportowych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Wszystkie zajęcia w ramach działalności klubu są bezpłatne.
Regulamin zawodów znajduje się w załączniku.

Tekst: Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna OLANKA