Stypendium Kulturalne Prezydenta Miasta Kalisza

Przypominamy o możliwości skorzystania ze stypendium kulturalnego Prezydenta Miasta Kalisza. Na sesji, w dniu 31 marca 2022 r., Rada Miasta Kalisza ustanowiła Stypendium Kulturalne Prezydenta Miasta Kalisza, mając na uwadze wspieranie rozwoju twórczości artystycznej, upowszechniania kultury oraz opiekę nad zabytkami. Drugi nabór potrwa do 30 czerwca 2022 r.

Szczegółowe warunki, tryb przyznawania stypendiów oraz ich wysokość określa „Regulamin Przyznawania Stypendium Kulturalnego Prezydenta Miasta Kalisza ”, który stanowi załącznik do niniejszej uchwały. Stypendium Kulturalne Prezydenta Miasta Kalisza przyznaje się osobie fizycznej w wieku powyżej 15 lat, zwanej dalej Stypendystą, zajmującej się twórczością artystyczną oraz upowszechnianiem kultury, na realizację projektów o charakterze artystycznym i kulturalnym. Stypendia przyznawane są na określony cel w dziedzinach takich jak: literatura, muzyka, sztuki wizualne, taniec, teatr i film, animacja i edukacja kulturalna, opieka nad zabytkami.
Stypendium na realizację projektów są wypłacane jednorazowo. Wysokość stypendium brutto wynosi od kwoty 3 000 zł do kwoty 12 000 zł. Wysokość Stypendium zależna jest od ilości przyznanych punktów przez Komisję. Komisja proponuje przyznanie Stypendium w kwotach brutto wg trzech kategorii:
Kat. I: od 80 pkt. : do 12.000 zł
Kat. II: od 60 pkt. : do 10.000 zł
Kat. III: od 50 pkt. : do 8.000 zł
Kat. IV: poniżej 50 pkt. brak dofinansowania

Środki na cel Stypendium pochodzą z budżetu Miasta Kalisza i dodatkowych środków przekazanych od przedsiębiorców w ramach programu „Kapitał dla Kultury”.

Wnioski o przyznanie Stypendium należy składać do Prezydenta Miasta Kalisza za pośrednictwem Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki UM w Kaliszu, ul. Kościuszki 1 a, w następujących terminach:

1) do 31 marca – pierwszy nabór
2) do 30 czerwca – drugi nabór (w przypadku niewykorzystania środków w pierwszym naborze)

Kwota przeznaczona na stypendia w 2022 roku to 40 tys. zł, pochodzące ze środków wydzielonych na Nagrody Prezydenta Miasta Kalisza za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Szczegółowe informacje w poniższym linku : Poradnik Interesanta

WKST