Dzikie wysypiska znikną

W ciągu najbliższych dwóch tygodni z terenu miasta zostanie usuniętych osiem dzikich wysypisk śmieci.

Wczoraj podpisano zlecenie na usunięcie śmieci w różnych częściach Kalisza, przy:
- ul. Granicznej (przy ogródkach działkowych),
- Wale Bernardyńskim (tor saneczkowy),
- ul. Energetyków,
- ul. Fibigera,
- ul. Zjazd (teren po PKN),
- ul. Biskupickiej (za cmentarzem),
- ul. Stawiszyńskiej 32 (na chodniku),
- skrzyżowaniu ul. Stanczukowskiego i Poznańskiej.

Wśród podrzuconych śmieci znalazły się odpady wielkogabarytowe, opony, sprzęt RTV i inne.

Zadanie wykona Zakład Wielobranżowy „ROMEL” Roman Flejsierowicz za kwotę 2.629,80 zł brutto.

Apelujemy do mieszkańców, by wyrzucali śmieci do właściwych pojemników lub oddawali w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Bażanciej, który jest otwarty w soboty w godz. 8-16. Dbajmy wspólnie o środowisko!

Zapraszamy do zapoznania się z treścią załączonej ulotki, w której w przystępny sposób opisano, jakie śmieci należy wyrzucać do poszczególnych pojemników. Zasady segregacji odpadów są umieszczone również na naszej stronie

Przypominamy, że odpady wielkogabarytowe są odbierane według ustalonego harmonogramu także z zabudowy wielorodzinnej w poszczególnych rejonach miasta. W razie wątpliwości należy zgłosić się do zarządcy lub administratora budynku, bądź firmy wywożącej odpady.

Sprawdź, jakiego rodzaju śmieci przyjmuje PSZOK

• 1.24MB PDF
Tekst: Katarzyna Ciupek, zdjęcia: Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Kalisza