Zapraszamy na Architektour 2019

Miasto Kalisz jest współorganizatorem i gospodarzem ogólnopolskich warsztatów architektonicznych Architektour 2019. W ich ramach studenci architektury z kilku uczelni będą pracować nad wskazanymi przez władze samorządowe obszarami. Warsztaty to również wiele wydarzeń otwartych, skierowanych do mieszkańców.

Architektour 2019 odbywać się będzie w terminie 9-15 maja. Oprócz studentów, na wydarzenie to przyjeżdżają do Kalisza wykładowcy akademiccy i praktycy – architekci z najbardziej znanych pracowni w kraju. Część z nich wygłosi otwarte wykłady, w których uczestniczyć mogą wszyscy mieszkańcy.

Kaliszan i gości z zewnątrz zapraszamy, niemal codziennie, na prelekcje związane z zagospodarowaniem miejskiej przestrzeni. 9 maja o godzinie 14:30 w auli Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w ramach otwarcia warsztatów wykład inauguracyjny wygłosi Maciej Mycielski – architekt-urbanista z pracowni MAU Mycielski Architekture & Urbanism.

W kolejnych dniach prowadzącymi otwarte prelekcje będą m.in. dr hab. inż. arch. Małgorzata Hanzl z Politechniki Łódzkiej, Michael Kunat z Kunat Architekten Berlin, Marcin Kościuch z Ultra Architects i Piotr Ratajkiewicz ze Studia DL. Warsztaty zakończą się 15 maja prezentacją wykonanych przez studentów projektów oraz dyskusją na ich temat.

Program otwartych wykładów
Poniedziałek, 13 maja 2019
godz. 18:15 – 20:00, sala Kościoła Bożego w Chrystusie, ul. Towarowa 1.
Wykład Piotra Ratajkiewicza ze Studio DL pt: „Oświetlenie przestrzeni publicznych jako kreacja otaczającej przestrzeni”

Środa, 15 maja 2019
godz. 13:00, Sala Recepcyjna ratusza, Główny Rynek 20.
Podsumowanie warsztatów. Prezentacja projektów warsztatowych wraz z dyskusją o przedstawionych pomysłach.

Polityka mieszkaniowa była głównym tematem piątkowego, otwartego cyklu wykładów podczas warsztatów architektonicznych Architektour. Odbyły się one w auli Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu. Relacja z wydarzenia TUTAJ.

W kaliskim ratuszu goszczą studenci architektury oraz wykładowcy, którzy przyjechali do naszego miasta w ramach warsztatów Architektour 2019. Uczestnicy warsztatów spotkali się dziś z władzami miasta, urzędnikami, specjalistami i inwestorami, by porozmawiać o obszarach Kalisza, dla których będą opracowywać koncepcje zagospodarowania. Informacja o spotkaniu znajduje się TUTAJ.

Studenci, którzy przyjechali do Kalisza w ramach warsztatów architektonicznych Architektour, zwiedzili wczoraj miasto. Atrakcje grodu nad Prosną pokazali im przewodnicy PTTK. Relacja ze zwiedzania TUTAJ.

Dziś odbyło się oficjalne otwarcie ogólnopolskich warsztatów architektonicznych Architektour 2019, których współorganizatorem i gospodarzem jest Miasto Kalisz. TUTAJ znajduje się fotorelacja z inauguracji.

Warsztaty Architektour 2019 to nie tylko opracowywanie przez studentów koncepcji zagospodarowania zdegradowanych terenów miasta. To także liczne otwarte wykłady i debaty, których prelegentami będą znakomici architekci i wykładowcy akademiccy. Z ich sylwetkami można zapoznać się TUTAJ.